top of page

НМТ-2025

nmt-3-1.png

Наказом Міністерства освіти і науки України затверджено Календарний план організації та проведення у 2025 році національного мультипредметного тесту (НМТ). 

Тестування відбуватиметься під час основних і додаткових сесій. Основні проходитимуть протягом 14 травня – 25 червня; додаткові — 14–25 липня.

Згідно із зазначеним наказом передбачено, відповідно, два періоди реєстрації  для участі в НМТ —  основний та додатковий. 

Основний етап реєстрації для участі в основних сесіях НМТ триватиме з 6 березня до 3 квітня включно.

До 8 квітня зареєстровані матимуть змогу в персональних кабінетах внести зміни (вибрати інший предмет додаткового блоку чи змінити населений пункт в Україні / за кордоном, у якому бажають пройти НМТ).

У додатковий період (9–14 травня) матимуть змогу зареєструватися для проходження НМТ під час додаткових сесій особи, які не змогли цього зробити з поважних причин під час основного періоду реєстрації, та ті, хто реєструвалися в основний період реєстрації, але їм було відмовлено в реєстрації. Зміни до реєстраційних даних можна буде внести до 19 травня.

З 4 травня для зареєстрованих учасників основних сесій НМТ з’явиться можливість завантажити зі своїх персональних кабінетів запрошення, де буде зазначено дату, час і місце проведення НМТ. Учасники ж додаткових сесій матимуть змогу це зробити з 11 липня. З міркувань безпеки ми не публікуватимемо інформації про те, де на території України відбудуться тестування, ні на сайтах Українського та регіональних центрів оцінювання якості освіти, ні на наших офіційних сторінках у соцмережах. Наполегливо рекомендуємо учасникам не розголошувати, де й коли проходитиме тестування, адже від цього може залежати безпека і їхня, і організаторів НМТ.

Інформацію про результати основних сесій НМТ за шкалою 100–200 балів буде розміщено в персональних кабінетах учасників до 4 липня, додаткових – до 30 липня.

Grafik-NMT_2025-4-630x850.png

НМТ-2025: затверджено характеристики предметних тестів

harakterystyky-1536x722.png

Український центр оцінювання якості освіти затвердив загальні характеристики  предметних тестів національного мультипредметного тесту (НМТ) 2025 року та схеми нарахування балів за виконання їх завдань.

У 2025 році сертифікаційна робота НМТ міститиме чотири тести, три з яких — обов’язкові, а четвертий — на вибір вступника. Обов’язкові навчальні предмети — українська мова, математика, історія України, а на вибір — українська література, одна з іноземних мов (англійська, німецька, французька або іспанська), біологія, хімія, фізика та географія. Предмет, тестування з якого вступник / вступниця бажає пройти на вибір, він / вона має вказати під час реєстрації для участі в НМТ.

Комп’ютерний формат проведення передбачає, що учасник / учасниця всі чотири предметних тести проходитиме в один день у два етапи: перший (120 хвилин) — виконання завдань з української мови та математики, другий (120 хвилин) — виконання завдань з історії України та навчального предмета на вибір.

Тести з української мови, української літератури, історії України, біології, хімії та географії міститимуть по 30 завдань, із математики й фізики – 22 і 20 відповідно, а з іноземних мов (англійської,  іспанської, німецької, французької) – по 32. 

Усі завдання НМТ відповідатимуть змісту програм ЗНО з навчальних предметів. Зауважуємо, що зміст завдань з історії України охоплюватиме всі теми, що стосуються історії України від найдавніших часів до подій початку ХХІ ст. Докладніше про зміст та структуру тестів із кожного предмета НМТ й оцінювання читайте у відповідному розділі.

Matematyka-1024x741.png

НМТ-2025: що потрібно знати про реєстрацію

zatverdzheno-harakterystyky-predmetnyh-testiv-2.png

Основні засади процесу реєстрації для участі у вступному випробуванні на бакалаврські програми, зокрема створення персонального кабінету й унесення в ньому даних та інформації, визначено Порядком реєстрації осіб для участі в національному мультипредметному тесті у 2025 році.

З’ясуймо, що потрібно знати, щоб успішно зареєструватися для участі в національному мультипредметному тесті (НМТ). Основний період реєстрації триватиме з 6 березня до 3 квітня 2025 року.

6 березня на сайті Українського центру оцінювання якості освіти стане доступним спеціальний сервіс, за допомогою якого потенційні учасники НМТ матимуть змогу створити персональний кабінет. Це можна зробити автоматично за допомогою застосунку Дія або ж шляхом заповнення форми в реєстраційному сервісі.

Після створення персонального кабінету в ньому потрібно буде виконати такі дії:

  • зазначити реєстраційні дані (контактну інформацію, категорію «випускник поточного року» або «випускник минулих років», відомості про заклад освіти (для випускників поточного року), у разі потреби поставити відмітку про проходження НМТ під час додаткових сесій, указати на потребу створення особливих (спеціальних) умов), вибрати із запропонованих переліків навчальний предмет на вибір і населений пункт в Україні або за кордоном, де учасник / учасниця планує  перебувати в дні проведення НМТ, а також мову складання предметів сертифікаційної роботи;

  • завантажити сканкопії та/або фотокопії реєстраційних документів (їх перелік програма визначить автоматично відповідно до способу створення персонального кабінету і внесених реєстраційних даних);

  • підтвердити бажання взяти участь в НМТ і надіслати внесену інформацію та копії документів на обробку до регіонального центру оцінювання якості освіти, натиснувши на відповідну кнопку в сервісі.

Purple-and-yellow-Simple-Progress-Report-Sustainable-Development-Goals-Presentation-1.png

Зупинімося докладніше на тому, дані яких документів потрібно зазначати під час реєстрації.

Якщо потенційні учасники НМТ під час створення персонального кабінету виберуть опцію «Створити за допомогою Дії», то їхні персональні дані буде заповнено автоматично. Для цього достатньо через Дію надіслати копію цифрового документа (ID-картки або закордонного паспорта). У такому разі не потрібно буде вручну вводити персональні дані й завантажувати сканкопії паспорта та картки платника податків.

Створюючи персональний кабінет самостійно, потенційні учасники НМТ в спеціальному сервісі вказують особисті дані (прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), число, місяць і рік народження), вибирають з переліку тип паспортного документа або іншого документа, що посвідчує особу, і зазначають його дані. Якщо це паспорт книжечка, то потрібно вказати його серію і номер, якщо це ID-картка — тільки номер.

Також потрібно увести реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП), а в разі його відсутності поставити в реєстраційній формі відповідну позначку. У 2025 році з’явилася можливість вказувати (за наявності) унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (ЄДДР).

До обов’язкових реєстраційних документів належить і документ, що підтверджує інформацію про освіту. Відповідно обов’язковими для завантаження будуть копії:

  1. паспортного документа або іншого документа, що посвідчує особу, на підставі якого здійснюють реєстрацію. У разі неможливості завантаження сканкопії або фотокопії документа, що посвідчує особу, вступники замість нього можуть завантажити сканкопію (фотокопію) довідки з ЄДДР / витягу із реєстру територіальної громади, що містить інформацію про відповідний документ, що посвідчує особу, інформацію про який внесено в персональному кабінеті;

  2. документа, що підтверджує внесену інформацію про  РНОКПП: картка платника податків, або паспорт громадянина України, до якого внесено дані про РНОКПП, або свідоцтво про народження, до якого внесено дані про РНОКПП, або довідка про присвоєння ідентифікаційного номера фізичної особи – платника податків, або довідка про внесення відомостей до ЄДДР, або витяг із реєстру територіальної громади;

  3. документа, що підтверджує інформацію про освіту:

  • для цьогорічних випускників – копія довідки з місця навчання, яка підтверджує, що особа завершує здобуття повної загальної середньої освіти у 2025 році;

  • для випускників минулих років – копія одного з таких документів: документа про повну загальну середню освіту, документа про здобутий освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого спеціаліста, документа про здобутий освітньо-професійний ступінь фахового молодшого бакалавра, документа про здобутий ступінь вищої освіти, виписки з Реєстру документів про освіту ЄДЕБО, яка  підтверджує наявність у ньому одного із зазначених у цьому підпункті документів про освіту. 

Purple-and-yellow-Simple-Progress-Report-Sustainable-Development-Goals-Presentation-1.png

Для окремих категорій учасників важливою буде ще й така інформація.

Якщо під час вибору навчального предмета із запропонованого переліку учасник / учасниця, заповнюючи реєстраційну форму, вкаже на бажання виконувати завдання сертифікаційної роботи з математики, та/або історії України, та/або біології, та/або географії, та/або фізики, та/або хімії мовою корінного народу або національної меншини, то йому / їй потрібно буде завантажити ще й копію довідки про мову навчання.

Вступники, які в реєстраційному сервісі вказали на потребу створення особливих (спеціальних) умов у ТЕЦ, мають завантажити копію медичного висновку про створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього оцінювання за формою первинної облікової документації № 086-3/о «Медичний висновок про створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього незалежного оцінювання», затвердженою наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України від 29 серпня 2016 року № 1027/900. Якщо такого медичного висновку не надано або надано медичний висновок без дотримання вимог законодавства щодо нього, вступника буде зареєстровано для участі в НМТ без створення особливих (спеціальних) умов у ТЕЦ.

Звертаємо увагу на те, що в разі ненадання тих чи тих копій документів або надання копій, що не відповідають вимогам, вступнику / вступниці буде запропоновано усунути недоліки якнайшвидше, але не пізніше ніж до 8 квітня.

Зауважимо також, що Порядком реєстрації осіб для участі в національному мультипредметному тесті у 2025 році визначено, у який спосіб вступники можуть вносити зміни до реєстраційних даних, як подавати заяву про зміну мови завдань або про зміну спецумов, а також як подавати апеляційну заяву на оскарження рішення регламентної комісії в разі відмови в реєстрації.

НМТ–2025: документ про освіту обов’язковий для реєстрації

poryadok-provedennya-1.png

Реєстрація для участі в НМТ триватиме протягом 6 березня ー 3 квітня. З-поміж обов’язкових документів, копії яких потрібно завантажити під час реєстрації, є документ, що підтверджує інформацію про освіту.

Purple-and-yellow-Simple-Progress-Report-Sustainable-Development-Goals-Presentation-2-1536

Для цьогорічних випускників це довідка з місця навчання, у якій має бути зазначено: «він (вона) у 2025 році завершує здобуття повної загальної середньої освіти в (назва закладу освіти)». Довідка, у якій напишуть іншу фразу (наприклад: «він (вона) навчається в (клас) в (назва закладу освіти)») або не зазначать номера й дати її видавання, не буде підтвердженням факту здобуття особою повної загальної середньої освіти у 2025 році і стане підставою для відмови в реєстрації.

Purple-and-yellow-Simple-Progress-Report-Sustainable-Development-Goals-Presentation-2-1536

Ті вступники, які в поточному році здобудуть повну загальну середню освіту (еквівалентну курсу повної загальної освіти в Україні) у закордонному закладі освіти, мають завантажити копію нотаріально засвідченого перекладу довідки з місця навчання (із закордонного закладу освіти), у якій буде зазначено: «він (вона) завершує здобуття повної загальної середньої освіти у 2025 році в (назва закордонного закладу освіти)».

Purple-and-yellow-Simple-Progress-Report-Sustainable-Development-Goals-Presentation-2-1536

Цьогоріч розширено перелік документів про освіту для випускників минулих років. Відтак учасники цієї категорії мають завантажити до персонального кабінету один із таких документів: документ про повну загальну середню освіту, документ про здобутий  освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого спеціаліста, документ про здобутий освітньо-професійний ступінь фахового молодшого бакалавра, документ про здобутий ступінь вищої освіти, виписка з Реєстру документів про освіту ЄДЕБО, яка  підтверджує наявність у ньому одного із зазначених документів про освіту. Потенційні учасники НМТ можуть самостійно завантажити сканкопію / фотокопію одного з документів про освіту, де буде зазначено його назву, серію (за наявності), номер, прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) власника, інформацію про здобуття відповідної освіти. Передати копію цифрового документа про освіту можна також за допомогою застосунку Дія.

Purple-and-yellow-Simple-Progress-Report-Sustainable-Development-Goals-Presentation-2-1536

Вступники, які раніше здобули повну загальну середню освіту в закордонному закладі освіти (еквівалентну курсу повної загальної освіти в Україні), мають завантажити копію відповідного документа. Якщо документ оформлено іноземною мовою, необхідно додати нотаріально засвідчений його переклад.

Purple-and-yellow-Simple-Progress-Report-Sustainable-Development-Goals-Presentation-2-1536

НМТ-2025: старт реєстрації

poryadok-provedennya-2-1.png

6 березня розпочинається основний період реєстрації осіб, які мають намір узяти участь у національному мультипредметному тесті (НМТ). І триватиме він до 3 квітня 2025 року.

Щоб зареєструватися для участі в НМТ, вступнику / вступниці потрібно за допомогою спеціального сервісу, який стане активним 6 березня о 00:01, створити персональний кабінет на вебсайті УЦОЯО. Це можна зробити автоматично, скориставшись застосунком Дія, або ж шляхом заповнення форми в реєстраційному сервісі.

Після створення персонального кабінету виконати в ньому такі дії:

1) зазначити реєстраційні дані (контактну інформацію, категорію «випускник поточного року» або «випускник минулих років», відомості про заклад освіти (для випускників поточного року), у разі потреби поставити відмітку про проходження НМТ під час додаткових сесій, указати на потребу створення особливих (спеціальних) умов), вибрати із запропонованих переліків навчальний предмет на вибір і населений пункт в Україні або за кордоном, де вступник / вступниця планує  перебувати в дні проведення НМТ, а також мову складання предметів сертифікаційної роботи;

2) завантажити сканкопії та/або фотокопії реєстраційних документів (їх перелік програма визначить автоматично відповідно до внесених реєстраційних даних):

  • документа, що містить інформацію про освіту: довідки з місця навчання, яка підтверджує, що особа завершує здобуття повної загальної середньої освіти у 2025 році (для цьогорічних випускників), або один із таких документів: документ про повну загальну середню освіту, документ про здобутий освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого спеціаліста, документ про здобутий освітньо-професійний ступінь фахового молодшого бакалавра, документ про здобутий ступінь вищої освіти, виписка з Реєстру документів про освіту ЄДЕБО, яка  підтверджує наявність у ньому одного із зазначених у цьому підпункті документів про освіту  (для випускників);

  • довідки про мову навчання (для вступників / вступниць, які бажають отримати завдання сертифікаційної роботи з математики, та/або історії України, та/або біології, та/або географії, та/або фізики, та/або хімії мовою корінного народу або національної меншини);

  • медичного висновку про створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього незалежного оцінювання за формою первинної облікової документації № 086-3/о «Медичний висновок про створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього незалежного оцінювання», затвердженою наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України від 29 серпня 2016 року № 1027/900 (для осіб з особливими освітніми потребами);

3. підтвердити бажання взяти участь в НМТ і надіслати внесену інформацію та копії документів на обробку до регіонального центру оцінювання якості освіти, натиснувши на відповідну кнопку в сервісі.

У рубриці «Процедура реєстрації» докладно описано, як зареєструватися, які документи потрібно підготувати, які вимоги до їх завантаження, як перевірити стан опрацювання реєстраційних документів, як унести зміни до реєстраційних даних, що робити, якщо відмовлено в реєстрації, тощо.

bottom of page